Samsung Galaxy S3

Uzunca bir aradan sonra gelen ilk yazı Samsung Galaxy S3'e nasip oldu. 10 milyon ön sipariş ile ortalığı kasıp kavuran S3, üst düzey özellikleri ve Android'in son sürümü ile bizlere neler sunuyor göz atalım.

Samsung Galaxy Note'un 5.3-inç ekranı olumlu karşılandıktan sonra S3'de de ekran 4.8 inç (720 x 1280 piksel) ile tablete yakın boyutta karşımızı çıkıyor. Kod adı Ice Cream Sandwich olan Android 4.0.3 sürümü, Google'ın şimdiye kadar sunduğu en iyi sistem. Yenilenen arayüzüyle işletim sistemi, önceden çekerek tanıttığınız fotoğrafınızdan sizi tanıyıp telefonu bekleme konumundan çıkartabiliyor. Apple Siri sesli komutlara cevap S Voice ile geliyor. İşin ilginci bu özelliği geliştiren Vlingo'nun daha önceden Apple Siri geliştirme sürecinde de bulunması. Siri kadar kullanışlı olmadığını vurgulamakta fayda var. Ön yüzdeki kameranın kendisine bakan gözleri tespit edebilmesi ve gözlerden temas alamadığı durumda enerji koruma moduna geçtiği Smart Stay, rehberden baktığınız numara ekrandayken telefonu kulağınıza götürdüğünüzde otomatik arama başlatan Smart Call, kaçırılan çağrı sonrası telefonu aldığınızda titreşim ve ekran uyarısı veren Smart Alert diğer bazı özelliklerden.

4025

samsung-galaxy-s3_01-jpg samsung-galaxy-s3_02-jpg samsung-galaxy-s3_03-jpg samsung-galaxy-s3_04-jpg samsung-galaxy-s3_05-jpg samsung-galaxy-s3_06-jpg samsung-galaxy-s3_07-jpg

Samsung Galaxy S3 136.6 x 70.6 x 8.6mm ölçülerinde, 133 gram ve 4.8-inç Super AMOLED HD ekrana sahip

Galaxy S2'nin 8MP kamerasından sonra 12MP kamera ile gelmesi beklenen S3 bunun yerine S2'deki kamera ile yola devam ediyor. Full HD 1080p video kaydeden arka kamerayı 1.9MP sensörlü 720p video yakalayabilen ön kamera izliyor. Telefonun büyük boyutu pile Li-Ion 2100 mAh kapasitesiyle olumlu yansırken bazı Android modelleri gibi sizi kısa sürede yarı yolda bırakmayacak. Yanınızdaki yedek pil taşıyarak, değişimle yakıt ikmali de yapabilirsiniz. 

samsung-galaxy-s3_06-jpg
Galaxy S Ailesi

Büyük özellikler büyük güç ister! 1.4 GHz Cortex-A9 dört çekirdekli (Quad-core) işlemci HTC One X'deki kadar hızlı olmasa da ihtiyaca cevap verebiliyor. Rakip iPhone S ve HTC One X aksine 64 GB'a kadar kart kullanılabilen microSD kart yuvası da multimedya deneyiminizde elinizin altındaki deponuz olacak.

HTC One X, Motorola RAZR Maxx, iPhone 4S'den daha ince olan ve Android hayranları için, gelmiş geçmiş en dolu telefon özelliğini taşıyan Samsung S3, iPhone kullanıcıları için de denemeye değer. iPhone 4S almayı düşünenlere ise bir tavsiye, beklemede kalın ve iPhone 5'in neler getireceğini görmeden adım atmayın.

Son söz: Artı ve eksileriyle piyasadaki en iyi akıllı telefon.

KategoriMobil Bölümüne
KullanıcıEditör Ekibi tarafından
Eklenme Tarihi2012-06-10 15:14:06 tarihinde eklendi

Donanım
Cep Telefonu

İnternet

Oyun
Popüler

Gezgin

Linux
Microsoft

Mobil

Lady
Otomobil

Yazılım

Konsol
Basın Bülteni

Duyurular


Diğer Gelişmeler: