Far Cry 2 Engine

Ubisoft, Far Cry 2'nin grafik motoru tanıtımı için Ubidays 2008'de demo bir video yayınladı. Oyunda kullanılan grafik motorunun adı "Dunia" ve Far Cry 2 için özel olarak geliştirildi. Dunia size bir şeyler anımsattı mı? Doğu Afrika'da kullanılan bir dil olan Swahili'de "Dünya" anlamına gelen bu sözcük Türkçe söylemine de oldukça yakın. Oyun motoru DirectX 9 ve DirectX 10 nimetlerinden faydalanacakken çok çekirdekli işlemcilerin performansının da hakkını verecek. Oyunun toplamda 50km2'lik bir alanda geçtiği, ilk bir saatlik ilerlemeden sonra bunun yaklaşık 25km2'sinin açıldığı söylenenlerden.

- Far Cry 2 Yeni Görüntüler (oyun içi macera hakkında detaylar)

Sıkı bir oyuncunun Far Cry 2'yi 25 saatte bitirebileceğini söyleyen Ubisoft yetkilisi Clint Hocking'e göre her yere iyice göz atarak bitirmenin oyun süresi 100 saate varacak.

3619

01-_far_cry_2-jpg 02-_far_cry_2-jpg 03-_far_cry_2-jpg 04-_far_cry_2-jpg 05-_far_cry_2-jpg 06-_far_cry_2-jpg

Bu sonbaharda çıkacak olan Far Cry 2'de ateş oyunda önemli bir yer tutacak. Oyunda ateşin yayılması ve rüzgarla etkileşimi detaylıca ele alınmış. Otlak bir alanı, ağacı ve hatta binaları yakmak mümkün olacak. Yakılan yeşilliklerin bir süre sonra yavaş yavaş büyümesi gözlemlenebilecek.

Far Cry 2'de ölünce yapay zekalı arkadaşlarınızdan birisi yardımınıza gelerek sizi kurtarıp güvenli bir bölgeye taşıyacak. Gerçeğe yaklaşma anlamında güzel bir düşünce olan bu yolla karakterinizin bilinci gidip gelecek. İyileşene kadar bekleyip hayata geri döndüğünüzde karakterin kontrolüne devam edeceksiniz.

Far Cry 2 ile Philips'in geliştirdiği Ambx teknolojisi kullanılabilecek. Ambx yapay bir ortam oluşturma düzeni. Uygun donanımlarla oyundaki fiziksel gelişmeleri bilgisayar karşısında yaşayabileceksiniz. Titreşimler, rüzgar efektleri, ortam aydınlatması gibi.Joystiq hands-on: Far Cry 2

KategoriOyun Bölümüne
KullanıcıEditör Ekibi tarafından
Eklenme Tarihi2008-06-01 12:18:27 tarihinde eklendi

Donanım
Cep Telefonu

İnternet

Oyun
Popüler

Gezgin

Linux
Microsoft

Mobil

Lady
Otomobil

Yazılım

Konsol
Basın Bülteni

Duyurular


Diğer Gelişmeler: